„Ajută-l pe iepuraş”

Browse: HomeARAD / AJUTĂ-L PE IEPURAȘ! (26.04.11/ concurs dedicat persoanelor cu dezabilități mentale)

By WWMP News on April 21, 2011

INTEGRA, asociația persoanelor cu dizabilități mentale organizează marți, 26.04.2011, concursul:

“AJUTĂ-L PE IEPURAȘ”

Evenimentul, dedicat integrării copiilor cu probleme speciale, va avea loc în Parcul Natural Lunca Mureșului între orele 17 și 19. În cadrul concursului  echipele de copii îl vor ajuta pe iepuraș să-și găsească prietenii rătăciți prin pădure și ouăle de paște pierdute.

Participanții vor fi răsplătiți de iepuraș cu ouă vopsite și dulciuri și vor avea ocazia să-l cunoască și să se joace cu Bonnie, surpriza evenimentului.

Susținătorii evenimentului sunt: Pony Club Arad și Campus Arad.

Sponsori: Sc Fluidix Srl, Sc Cris Dv Srl, Sc Elite Market Srl, Sc Zad Tiara Srl.

Pentru mai multe detalii şi informaţii suplimentare ne găsiţi la numărul de telefon 0745 320165 şi e-mail: gold_daniela@yahoo.com.

*articol preluat din comunicatul de presă oferit de Nora Blauth, președintele asociației INTEGRA.